کتاب اطلاعات در مورد سندروم ترنر

دیباچه مترجم
 
خواننده گرامي
 
درتابستان 1388 به اتفاق تعدادی از همکاران در کنفرانس سندروم ترنر در کپنهاک شرکت و با کمال تعجب و برای اولین بار تعداد زیادی از دختران و خانمهای مبتلا به سندروم ترنر را در سالن افتتاحیه مشاهده کردم که برای بنده بسیار جالب بود.
در آن کنفرانس زنان و دختران مبتلا به سندروم ترنر در کنار پزشکان خود از رشته های مختلف گرد هم آمده بودند که جدیدترین اطلاعات مربوط به شناخت و مراقبت از سندروم ترنر را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.
این کنفرانس به همت انجمن سندروم ترنر و با حمایت شرکت نووو نوردیسک برگزار شده بود.  نقاط قوت همایش را مي توان در تشكل انجمن جهانی سندروم ترنر در کشورهاي مختلف و همچنن انجمن جهاني سندروم ترنر دانست که با علاقمندي خاص و تلاش فراوان مسائل مربوط راپي گري مي کردند.

 

در آن همایش سه روزه مسائل مختلفي آموختم از آن جمله شور و نشاط حاکم بر افراد مبتلا به سندروم ترنر بود و در ذهن اینجانب این جمله تداعي مي شد : ابتلا به يک بیماري خوشایند نیست ولي با ابتلا به يک بیماري نیز مي توان خوش بود.
در روز دوم كتاب «سندروم ترنر » بين مدعوين (اعم از كادر پزشكي و بيماران) توزيع شد كه به نظر اينجانب كه سالها در اين حيطه فعاليت داشته ام كتابي جالب و جامع بود.
تصميم گرفتم كه براي استفاده همكاران گروه پزشكي و مبتلايان به سندروم ترنر ترجمه فارسي آن را آماده نمايم.
امروز با كمال خرسندي مي بينم كه با سعي همكاران و حمايت شركت نووونورديسك پارس بعد از یکسال اين كتاب ارزشمند در اختيار علاقمندان قرار مي گيرد.
دکتر رحيم وکيلي
تابستان 1390

 

درباره ما

انجمن غدد کودکان ایران
Iranian Association of Pediatric Endocrinologists

انجمن غدد کودکان بخش اعظمی از زمان کاری خود را صرف تشخیص

و درمان بیماریهای غدد كودكان نموده و اغلب دارای سابقه پژوهشی،

آموزشی یا اجرائی در زمینه غدد کودکان می باشند.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

حامی انجمن

ورود

ورود به سایت

آمار بازدید

کاربران
2
مطالب
290
نمایش تعداد مطالب
287974